İnşaat Tabelası

İnşaat Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İnşaat veya diğer adı ile şantiye tabelaları adından da anlaşılacağı üzere inşaat veya şantiyelerde bilgi vermek amaçlı kullanılan tabelalardır. Bu tabelalarda yapılan işin arsa bilgilerinden izin bilgilerine, yapımcı ya da taşeron firma bilgilerine, mimari tanıtımından maliyetine, mimar mühendis bilgilerine kadar çok detaylı bilgiler yer alır.

Bu tabelalar şantiye veya inşaatların dışına başka kişilerin görebilecekleri ve rahatlıkla okuyabilecekleri büyüklükte yapılmaktadır. İnşaat tabelalarında ebatları veya renkleri konusunda bir sınırlamak yoktur. İstenilen ölçüler de yapılabilir.

İnşaat tabelaları metal, plastik ya da vinil malzeme üzerine dijital baskı olarak olabildiği gibi folyo kesim olarak da hazırlanabilir.  Işık tertibatı, ayak düzeneği gibi çeşitli alternatifler ile de tabela farklılaştırılabilinir.

İnşaat Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İnşaat tabelaları dış mekân tabelaları olması sebebi ile nasıl imal edilirse edilsin sağlam olması önemlidir. Hasarlı okunmayan bir tabela inşaat firmasının marka güvenilirliği açısından olumsuz etki yapabilir. Kaliteli malzeme ve işlem ile yapılan malzemeler uzun ömürlü ve dayanıklı olacaktır.

Bu tarz tabelaların dış hava şartlarına dayanıklı olması gerekmektedir. Eğer aydınlatma yapılacak ise doğru bir elektrik sistemi ile aydınlatma işleminin sağlanması gerekir. İster baskı branda ister dijital baskı da kaliteli üretim ve montaj asla ödün verilmemesi gereken bir koşuldur.

Resim
X