Işıklı Tabela

Işıklı Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Işıklı tabelalar, çeşitli aydınlatama malzemeleri ile reklam tabelalarının ışıklandırılması ile elde edilen tabelalardır. Bu tabelalarda genellikle led, floresan, neon gibi materyaller kullanılır.

Özellikle gece çok açık ve seçik şekilde görülen bu tabelalar gün ışığında da dikkat çekici olması sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Işıklı tabelalarda alüminyum ya da demirden yapılan temel iskeletin arkasına ve önüne ışığı yansıtacak materyaller konulur.

Işıklı tabelalar özellikle göz alıcı olması sebebi ile kişilerin dikkatini çeker. Diğer tabela çeşitleri ile de bir arada kullanılabilen bu tabelalar firmaların marka bilinilirliğini daha da arttırmaktadır.

Işıklı Tabelada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her tabela çeşidinde olduğu ışıklı tabela yapımında da tabelanın konulacağı yerin iyi analiz edilmesi önemlidir. Ölçülerinin dikkatli şekilde alınması ve ona göre de üretiminin yapılması gerekir.

Işıklı tabela tasarımında mal veya hizmetin sektörüne bağlı olarak özle tasarım gereke bilmektedir. Renklerin ayarlanması ve kaliteli bir tabela için sağlam bir temelli bir tabela üretimi şarttır.

Seçilecek aydınlatma materyalinden tabela montajına kadar kaliteli malzemelerin seçilerek her türlü hava koşuluna dayanacak şekilde üretilmesi, hazırlanması ve monte edilmesi gerekir. Işıklı tabela markanızı en iyi yansıtacak reklam araçlarının başında gelmektedir. Bu sebeple tüm süreçlerinin özenle planlaması, tasarımının ve üretiminin yapılarak monte edilmesi gerekir.

Resim
X