Işıksız Tabela

Işıksız Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Firmaların tabela seçimleri arasında en fala tercih edip kullandıkları tabelaların başında ışıksız tabela gelmektedir. Işıksız tabela isminden de anlaşılacağı gibi üzerinde herhangi bir aydınlatma materyali veya düzeneği olmayan tabelalardır.

Her sektörden büyük veya küçük firmaların tercih ettiği bu tabelalar gün ışığında kolay görülse bile gece görülmezler. İçerisinde aydınlatma materyallerinin olmaması sebebi ile daha uygun fiyatlı olan bu tabelalar ışıklı tabelalar kadar göz alıcı da olmamaktadır.

Işıklı Tabelada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Işıksız tabelalarda ne kadar sadece gün ışığında kullanılsa da iyi birer reklam aracıdır. Her tabela da olduğu gibi bu tabelaların da uzun ömürlü ve sağlam olması önemlidir.

Işıksız tabelalarının temel iskeletinin sağlam olması önemlidir. Her türlü hava koşullarından etkilenmemesi için gerekli önlemlerin alınması zorunludur. Özellikle demirden yapılmış iskeletlerin nemden ve pastan korunması gereklidir.

Işıksız tabelalara gerekirse dışarıdan aydınlatma konulabilinir. Ancak bu ışıklı bir tabelanın vermiş olduğu verimi ve göz alıcılığı her zaman sağlamayabilir.

Işıksız tabelalarının tasarımı, üretimi, kurulumu ve montajı tabelanın sağlamlığı ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Bakım ve onarımına dikkat edilen bu tarz bir tabela size uzun seneler destek verecektir.

Resim
X