Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Kutu harf tabelaları, üç veya iki boyutlu olarak çeşitli materyallerden yapılan harf şeklinde olan tabela çeşididir. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu tabelalar özellikle özel tasarım ile üretimi yapılmaktadır.

Belli bir kullanım amacı olmayan bu tarz tabelalar dikkat çekici ve farklı olması açısından tercih edilmektedir. Gerektiğinde ışık düzeneği ile de ışıklı kuru harf tabelası olarak kullanımı da yapılmaktadır.

Kutu harf tabelalarında tek harf olabildiği gibi birçok harften de meydana gelebilir. Özel tasarım gerektirdiğinden bu sürecin dikkatli planlanması önemlidir.

Kutu Harf Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kutu harf tabelasından dikkat edilmesi gereken en temel süreç tasarım sürecidir. Kullanılacağı yer ve boyutu yanı sıra üründe bu tasarımı etkileyecektir. İyi bir kutu harf tabelası tasarımı müşterilerinizin dikkatiniz üzerinize daha kolay çekecektir.

Tasarım sürecinden sonra uygulanacak malzemenin seçimi de özen gösterilmesi gereken bir noktadır. Tabelanın uzun ömürlü olması için kaliteli malzemeden seçilmesi ve doğru şekilde üretilmesi gerekir. Her tabelada olduğu gibi bu tabelalarda da montajda gösterilecek özen tabelanın kalitesi ve uzun ömürlü kullanımı için gereklidir.

Resim
X