Led Tabela

Led Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Led tabelalar standart tabelalara göre daha etkili ve dikkat çekici reklam araçlarıdır. Sabit olabildiği gibi kayan yazı olarak da tasarımı yapılan bu tabelalar gündüz ve gece rahatlıkla görünür haldedir.

Led tabelalar her ortamda iç veya dış mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilinir. Düşük enerji kullanımı, uzun ömürlü olması, kolay açılıp kapanabilmesi bu tabelanın avantajları arasındadır.

Led tabelaların kontrol üniteleri klasik tabela sistemlerine göre daha küçük ve kullanımı daha kolaydır. Hafifliği yanı sıra ucuz olması da onu daha kullanılır hale getirmektedir.

Led Tabelalarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Led tabelalarda kullanılan ledin kaliteli olması önemlidir. Çünkü kalitesiz malzeme 4-5 ay sonra bozulmakta ve tabelanın çalışmamasına veya bozuk harf ya da kötü renk ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Dış mekanda kullanılacak led tabelaların montajı ve kurulumunun doğru ve kaliteli yapılması önemlidir.  Bağlantıları tam yapılmış kaliteli bir tabela size uzun yıllar hizmet verecektir.

Günümüzde kalitesiz ledler yüzünden kötü görünen veya hasarlı led tabelalar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple kullanılan mazemenin cinsine ayrıca önem gösterilmesi gereklidir.

Resim
X