Totem Tabela

Totem Tabela Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Totem tabelalar, büyük ve açık alanlarda şehirlerarası karayollarında veya büyük caddelerde kullanılan uzaktan da görülmesi kolay bir tabela çeşididir. Genellikle alışveriş merkezleri, kamu kurumları gibi yerler için tasarımlanan bu tabelalar tasarımında bu konuda deneyimli ve bilgili kişilerin yer alması önemlidir.

Totem tabelalar kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Şöyle ki; tek veya çift bacaklı olabildiği gibi, ışıklı veya ışıksız da olabilir. Diğer çeşitleri arasında likit, kompozit, alüminyum, çelik saç, vinily germe veya profil gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Işıklı tabelaların enerjisi elektrik tesisatları ya da güneş enerjisi sistemleri ile sağlanabilmektedir. Şekil ve boyut açısından çok büyük olan bu tabelalar oldukça dikkat çekici ve gösterişlidir. Özellikle de farklı ve değişik tasarımlar bu tabelaları daha da ilgi çekici ve merak uyandırıcı hale getirmektedir.

Totem Tabelada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Totem tabelalar boyutları sebebi ile montajı en önemli tabelalardan biridir. Dış mekân tabelaları olan bu çeşit tabelaların her hava koşuluna dayanması önemlidir. Bu sebeple yere beton dökülerek sağlamlaştırılması gereklidir.

Sadece montajının değil iskeletinin de çok sağlam olması gerekmektedir. Çok büyük olan bu tabelaların rüzgâr, yağmur gibi sert hava koşullarında zarar görmemesi ve uzun ömürlü olması gereklidir.

Totem tabelaların yerinin seçimi de dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Yanlış bir yere konumlandırılan bir totem tabela reklamınızın müşteriler tarafından görülmemesine sebebiyet verecektir. Ayrıca farklı ve değişik tasarımlar bu tabelalar için olmazda olmaz koşullardır. İlgi uyandırıcı ve dikkat çekici bir totem tabela marka bilinirliğinizi sağlayarak en etkin araçtır.

Resim
X